Radca Prawny Michał Drewnisz

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzonej przez British Law Center przy Uniwersytecie Warszawskim.

Doświadczenie zawodowe
Radca prawny Michał Drewnisz doświadczenie zawodowe zdobywał w organach administracji państwowej, w tym w Ministerstwie Infrastruktury, Ministerstwie Budownictwa oraz Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, a następnie w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii adwokackich. W trakcie sześciu lat pracy w organach administracji państwowej, radca prawny Michał Drewnisz specjalizował się prawie cywilnym oraz zajmował się problematyką ochrony praw lokatorów, spółdzielczości mieszkaniowej oraz wspólnot mieszkaniowych. Późniejsze doświadczenia zawodowe zdobywane w trakcie trzyletniej praktyki zawodowej w kancelarii adwokackiej związane były z reprezentacją przed sądami powszechnymi w sprawach cywilnych (w tym gospodarczych) i karnych, obsługą prawną podmiotów gospodarczych (w szczególności obsługą prawną podmiotów zajmujących się wynajmem powierzchni biurowych i sklepowych), przygotowywaniem pism procesowych w sprawach: cywilnych, karnych oraz rejestrowych przed KRS, sporządzaniem opinii prawnych oraz projektów uchwał, przygotowywaniem umów oraz prowadzeniem negocjacji.

Obecna praktyka zawodowa
Praktyka zawodowa radcy prawnego Michała Drewnisza związana jest z prawem cywilnym oraz prawem gospodarczym. Radca prawny Michał Drewnisz specjalizuje się również w prowadzeniu spraw przed sądami w sprawach cywilnych (gospodarczych). Radca prawny Michał Drewnisz świadczy usługi prawne również w języku angielskim.